Derya baykal örgüleri, yakadan başlamalı hırkalar,bebek battaniyeleri, bebek örgüleri, Derya Baykal Yuvarlak Yakalı Erkek Hırka Modeli 2014 | 2014 kadin modasi

2 Kasım 2013 Cumartesi

0 Derya Baykal Yuvarlak Yakalı Erkek Hırka Modeli 2014


MALZEME: Nako Angoramatik
RENK NO: 31239(4yumak)
ŞİŞ NO: 4,5
ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz
AKSESUAR: Kırkbeş santimetre Fermuar
ARKA: Yüz ilmek başlanır, yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek kırk sekiz santimetre örüldükten sonra kol evi için yanlardan üç'er ilmek kesilir. Her sırada yanlardan üç'er ilmek düz örülerek bir'er ilmek kesilir. Yirmialtı santimetre'e tamamlanarak kalan otuz ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN: Elliiki ilmek başlanır, yedi santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek kırksekiz santimetre örüldükten sonra kol evi için yanlardan üç'er ilmek kesilir. Her sırada yanlardan üç'er ilmek düz örülerek bir'er ilmek kesilir. Yirmialtı santimetre'e tamamlanarak kalan onbeş ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
Yuvarlak Yakalı Erkek Hırka modelleri örnekleri çeşitleri örgü Erkek Hırka
KOL: Elli ilmek başlanır, onaltı düz altı haraşo, on düz altı haraşo şeklinde ilmekler dizilir. Yanlardan her üç santimetre'de bir bir'er ilmek artırarak elliiki santimetre'e tamamlanır. Kol evi için yanlardan üç'er ilmek kesilir. Her sırada yanlardan üç'er ilmek düz örülerek bir'er ilmek kesilir. Yirmialtı santimetre'e tamamlanarak kalan on ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
YAKA: Seksen ilmek çıkanlarak onbeş santimetre iki+iki lastik örülerek bitirilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

2014 kadin modasi Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates