Derya baykal örgüleri, yakadan başlamalı hırkalar,bebek battaniyeleri, bebek örgüleri, Derya Baykal Kadın Bonbon Klasik Bolero modeli 2014 | 2014 kadin modasi

2 Kasım 2013 Cumartesi

0 Derya Baykal Kadın Bonbon Klasik Bolero modeli 2014


MALZEME: Bonbon Klasik
RENK NO: 98209 (beş yumak)
ŞİŞ NO: 6
ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz, haraşo
AKSESUAR: İki adet düğme
ARKA: Atmışaltı ilmek başlanır, otuzbir santimetre düz örülerek kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan ellidört ilmek yirmibir santimetre daha örülerek arka yaka için ortadaki onsekiz ilmek kesilir. Omuzlara bırakılan onsekiz'er ilmek yirmidört santimetre kol boyuna tamamlanarak bekletilir.
ÖN: Bekletilen onsekiz ilmekle omuzlardan başlanır. Yirmidört santimetre örülerek kol evi için üç+iki+bir ilmek arttırılır. Toplam yirmidört ilmek her sırada birer kesilerek beş ilmek kalınca toplam otuzbir santimetre'de bitirilir.

bayan kadın Nako Bonbon Klasik Bolero modelleri örnekleri çeşitleri örgü Nako Bonbon Klasik Bolero
KOL: Otuzbeş ilmek başlanır, sekiz santimetre iki+iki lastik örülür. Düz örgüye geçilerek iki santimetrede bir yanlardan birer ilmek artırılır. Kırküç santimetre örülerek ellidört ilmeğe ulaşılır. Kol evi için yanlardan üç+iki+bir ilmek kesilerek kalan kırkiki ilmekle devam edilir. Her sırada birer ilmek kesilerek kalan ilmek bir defada kesilip bitirilir.
YAKA: Yirmibeş ilmek başlanır, on santimetre haraşo örülür. Beşinci ve Onbeşinci ilmekler kesilerek iki adet ilik açılır. sekiz santimetre daha örülerek bitirilir.
ETEK KENARLARI: Etek kenarından şişe 160 ilmek toplanarak dört sıra haraşo örülüp bitirilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

2014 kadin modasi Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates