Derya baykal örgüleri, yakadan başlamalı hırkalar,bebek battaniyeleri, bebek örgüleri, AÇIKLAMALI YAKADAN BAŞLAMALI DİKİŞSİZ BEBEK YELEĞİ MODELİ | 2014 kadin modasi

8 Eylül 2013 Pazar

0 AÇIKLAMALI YAKADAN BAŞLAMALI DİKİŞSİZ BEBEK YELEĞİ MODELİ

Merhaba sevgili hanımlar bugün sizlere elimden geldiği kadar Yakadan başlamalı dikişsiz bebek yeleklerini yapımını anlatacağım.  Özellikle bu  bayanlar tarafından çok tutulan bir modeldir.

Öncelikle  3 numaralı şişle yününüze 60 ilmek atıp haroşa örgü ile örmeye başladığınız yeleğin, her sıra dönüşünde her iki kenardan bir ilmek atarak çoğaltın. yaklaşık 10 sıra haroşa örgü örelim ve yakadanörmeye başladığımız yelek modelinin ilmek sayısını koltuk kesimine kadar 100 ilmek yapalım. ördükçe yaka oyuntusu düğme deliği yerleri öne doğru genişleyecektir. ( yalnızca son beş sıra haroşa örgüde gidişli dönüşlü kenardan ilmek çoğaltarak 100 ilmek yapalım ve son iki sırada 1 düğme deliği yeri yaparak koltuk kesimi yapalım ) bebek yeleğinin yakasını böylece örmüş olduk.
şimdi düğme ilik yerinden 4 haroşa örgü ile örmeye başlayın ve 16 sıra düz örgü örün 10 ilmek kol kesimi için kapatın, 40 ilmek düz örgü ( yeleğin arkası için) örün, 10 ilmek yelekte koltuk kesimi için eksiltin ve 16 sıra düz örgü , 4 sıra haroşa örgüyle düğme deliği yaka başlangıcına gelin. böylece yakadan başlamalı yelek modeli yapmış olduk.
şimdi sıra geldi yeleğimizi beden kısmına doğru örmeye : yine 4 haroşa, 16 düz örgü ve eksiltiğimiz 10 ilmeği yeniden şişe atarak düz örgü örmeye devam edin. 40 ilmek düz örgü, kapattığını 10 ilmeği şişe atarak düz örgü örün, 16 düz örgü ve 4 haroşa örgü ile bebeğinize örmek istediğiniz yelek boyutu kadar ördükten sonra yeleğin etek uçlarının son 7 sırasını haroşa ters örgü örüp düğme diktikten sonra yakadan başlamalı dikişsiz bebek yeleği tarifi örneğim tamamdır..umarım anlatabilmişimdir. kolay gelsin..
0 yorum:

Yorum Gönder

 

2014 kadin modasi Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates