Derya baykal örgüleri, yakadan başlamalı hırkalar,bebek battaniyeleri, bebek örgüleri, Derya’nın dünyası soğuk geçirmez | 2014 kadin modasi

15 Mayıs 2013 Çarşamba

0 Derya’nın dünyası soğuk geçirmezİster aksesuar olarak kullanın isterseniz, soğuk geçirmez olarak kullanın. Ev şeklinde içi kum ile doldurulmuş bu kapı altığı Derya’nın dünyası programında yayınlandı ve bizlerde sizlerle paylaşmak istedik.
Malzemelerimiz:
renkli koton kumaşlar
eskiz kağıdı
kalem
tül, pul
boncuk
iğne-iplik
makas
dikiş makinası
elyaf, kum
İlk olarak Şablonu kumaşın üstüne iğneleyerek 1 cm. dikiş payı bırakarak keselim. Alttaki şablonu bilgisayarınıza kaydederek yazıcıdan çıktısını alınız.
Üzerine küçük kumaş parçalarıyla pencere, kapı yaparak süsleyelim.
Evleri yan duvarlarından dikerek birbirine tutturalım. 10*142 cm.lik parça çatı aralarında ve tepesinde plise yaparak evlerin ön ve arka duvarına dikelim. 10*132 cm. lik parçayıda aynı şekilde alt tarafa dikelim.
Altta dikilen 10*132 cm. lik parçayı bir yandan çatıya doğru çıkararak dikelim. Diğer tarafı kum torbası ve elyaf koymak için açık bırakalım.
22*113 cm. kestiğimiz kumaş ı dikelim. Bir ucunu açık bırakıp kum dolduralım. Açık olan ucu dikerek kapatalım.
Hazırlanan kum torbası tabanına yerleştirelim. Geri kalan kısma elyaf ile dolduralım. Açıkta kalan kısmı dikerek kapatalım. Kapı önü ısıtıcımız hazır.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

2014 kadin modasi Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates