Derya baykal örgüleri, yakadan başlamalı hırkalar,bebek battaniyeleri, bebek örgüleri, Derya Kuzusu Patiği 2 | 2014 kadin modasi

27 Ekim 2013 Pazar

0 Derya Kuzusu Patiği 2Malzemeler

  • Orta kalınlıkta yün
  • Tığ No. 2.1mm

Hazırlanışı

35 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. Son ilmeğe 5 tane ikili trabzan yapılıp dönülür. Her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. Son ilmeğe 5 tane ikili trabzan yapılır. 3 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. Her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. Başta ve sonda yapılan 5 tan ikili trabzanın üstüne her ilmeğe çift batarak ikili trabzan yapılır. Bu şekilde 1 sıra daha örülüp, taban tamamlanır. 
Siyah iple ilk ilmeğe zincir çekmeden 3 tane ikili trabzan yapılır. 2 ilmek atlanır 3.ncü ilmeğe 3 tane ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. Turuncu iple ikili trabzan gruplarının arasında kalan boşluğa 3 tane ikili trabzan yapılır. Zincir çekmeden sonraki boşluğa geçilir. 3 tane ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. Mavi ve siyah iple aynı şekilde 1’er sıra örülür.
ÜSTÜ İÇİN
Turuncu iple 30 zincir çekilir. Taban örgüsü dışa doğru katlanıp, resimde görüldüğü gibi dikilir. Geri kalan bölümüne siyah iple sıkiğne yapılıp toplanır.
Derya Kuzusu Patiği 2
Derya Kuzusu Patiği 2


0 yorum:

Yorum Gönder

 

2014 kadin modasi Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates