Derya baykal örgüleri, yakadan başlamalı hırkalar,bebek battaniyeleri, bebek örgüleri, Derya Baykal Rapunzel'in Torununun Beresi Çiçekli 2014 | 2014 kadin modasi

27 Ekim 2013 Pazar

0 Derya Baykal Rapunzel'in Torununun Beresi Çiçekli 2014

Derya baykal Hem Bere Hem Atkı Hem Yelek 2014

Malzemeler

  • kalın yün
  • tığ no 4.5mm
  • iğne
  • iplik
  • makas

Hazırlanışı

5 zincir çekilip kapatılır. 14 tane ikili trabzan yapılır. 2.nci sırada her ilmeğe çift batarak ikili tranzan yapılır. 3.ncü sırada bir ilmeğe çift, iki ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. Daha sonra aralarda arttırarak 60 ilmek olana kadar toplam 10 sıra örülür. Her ilmeğe tek batarak 2 sıra sıkiğne yapılıp bere tamamlanır.

ÇİÇEK İÇİN

Mavi yünle 12 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. 4 zincir çekilip yukarı çıkılır. İlk ilmeğe ikili trabzan yapılır. İkinci ilmeğe ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilir aynı ilmeğe tekrar ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. 3.ncü sırada her 2 zincir çekilen yuvaya sıkiğne, 2 tane ikili trabzan 2 tane üçlü trabzan, tekrar 2 tane ikili trabzan ve sık iğne yaparak bitirilir. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülüp bitirilir. Kıvırarak dikilir. Ortasına beyaz yünle resimde görüldüğü gibi 5 yapraklı çiçek örülüp dikilir. Sarı yünle Fransız düğümü yapılır.YAPRAKLAR İÇİN

Yeşil yünle 10 zincir çekilir. 1 sıkiğne yapılır. Son ilmeğe kadar ikili trabzan yapılır. Sıkiğne yaparak yaprak tamamlanır. Yünü koparmadan 8 zincir çekilir, aynı şekilde örülür. Yaprak ve çiçek bereye dikilir.

SAÇLAR İÇİN

Açık ve koyu sarı yünden 2.20 cm uzunluğunda kesilir. 2 açık 2 koyu sarı yünle birlikte orta noktasından ilmeğe saçak gibi bağlanır. Berenin tüm çerçevesine aralarda 1er ilmek atlayarak saçlar tamamlanır. Örülüp kurdele ile bağlanır.
Rapunzel'in Torununun Beresi-Çiçekli-
Rapunzel'in Torununun Beresi Çiçekli

0 yorum:

Yorum Gönder

 

2014 kadin modasi Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates