Derya baykal örgüleri, yakadan başlamalı hırkalar,bebek battaniyeleri, bebek örgüleri, Plastik şişeden avize yapılışı | 2014 kadin modasi

15 Mayıs 2013 Çarşamba

0 Plastik şişeden avize yapılışı

ALINTIDIR.

Tekrar merhaba arkadaşlar. Daha önce bu yazımda kurdela ile avize yapılışını anlatmış, bende farklı bir avize yapacağımı söylemiştim. Kızımın odasındaki avize kırıldığı için yenisini almam gerekiyordu. Bende yabancı bir sitede böyle plastik kaşıklar ile yapılan avizeyi görünce hemen bunu denemeliyim dedim. Sizler için yapılışını adım adım fotoğrafladım. Hadi bakalım iş başına avize yapmak istiyorumdiyenlere resimli avize yapılışı.
Avize yapımı için gerekli malzemelerimiz:
Süslemek için boncuklar
1 adet 5 lt. lik plastik su şişesi
Plastik kaşıklar
Slikon tabancısı
Maket bıçağı
Kerpeten
Avizenin yapılışı:
İlk olarak plastik şişemizin alt kısmını maket bıçağı yardımıyla resimdeki gibi kestim. Bu arada sap kısmınıda kestim.
Kerpeten yardımıyla sap kısmından kestiğim plastik kaşıkları slikon tabancası ile aralarında birer cm. aralık bırakarak yapıştırdım. İkinci sırada ise iki kaşığın arasına bir kaşık gelecek şekilde şişeyi tamamen kapladım.
Ağız kısmı hariç şişemi bu şekilde tamamladım.
Şişenin ağız kısmı için kaşıkları iç içe yapıştırarak böyle bir daire elde etmiş oldum.
Elde etmiş olduğum daireyi silikon tabancası ile altta kalan kaşıkların üzerine yapıştırdım.
Evde atılmayı beklerken son anda kurtulan gülleri ve yaprakları şişenin ağız kısmına yapıştırıp, kaşıkların üzerini boncuk larla süsledim. Ve avizem bir saatte kullanıma hazır hale geldi. Şimdi takılmak için sabırsızlanıyor. Evet arkadaşlar bu yazımda plastik kaşıklar ile avize yapmayı anlattım. Yapımı oldukça keyif vericiydi. Aklınıza takılan sorular için yorum kısmından sorunuzu yazabilirsiniz. Bu arada nasıl olmuş yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağım hoşçakalın :)

0 yorum:

Yorum Gönder

 

2014 kadin modasi Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates