Derya baykal örgüleri, yakadan başlamalı hırkalar,bebek battaniyeleri, bebek örgüleri, Örmeden düğümlü atkı yapılışı | 2014 kadin modasi

15 Mayıs 2013 Çarşamba

0 Örmeden düğümlü atkı yapılışıGerçi kış bitti yaz geliyor ama örgüyle arası pek iyi olmayanlar için basit bir şekilde bu atkının yapılışını anlatmak istedim. Sizde çok kısa zamanda kendinize elinizde kalmış örgü ipleriyle hazırlayabilirsiniz. İpiniz keçeli yada tiftik ipinden ve kalın olursa daha kalın ve güzel görünecektir.
Malzemeler:
3,5 metre uzunluğunda 12 adet ip parçası ( bu uzunlukta ipten 2 metrelik bir atkı elde ediliyor.)
Yapılışı:
1) 12 adet 3,5 metre uzunluğunda ip parçasını keserek hazırlayın.
2) İp parçalarını resimdeki gibi her birinde 3′er parça bulunan 4 bölüme ayırın.
3) Önce ilk parçayı kendi içinde yukarıdan 15 cm boşluk bırakarak düğümleyin.
4) 2. parçayı kendi içinde yine yukardan 15 cm. boşluk bırakarak düğümleyin.
5) Aralarda 3 cm bırakarak içte kalan iki parçayı kendi içinde düğümleyin.
6) Dışta kalan soldaki 2 parçayı kendi içinde 3 cm. boşluk bırakarak düğümleyin, sonra sağda kalan 2 parçayı düğümleyin.
7) Bu şekilde ipin tamamını düğümleyin. Atkının bitiminde sonda kısımda başta bıraktığınız gibi 15 cm boşluk bırakarak atkıyı düğümlemeyi tamamlayın.
İpucu: Köpük bir zeminde atkının düğüm yerlerinden toplu iğne ile tutturarak daha düğüm aralıklarının aynı uzunlukta olmasını sağlayabilirsiniz. Bu düğüm yöntemiyle başlangıcta ip sayınızı fazla tutarak daha kalın olmasını sağlayabilir farklı renklerde değişik iplerle çok kısa zamanda fular,şal, atkılar
örebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

2014 kadin modasi Copyright © 2011 - |- Template created by O Pregador - |- Powered by Blogger Templates